Przejdź do treści

Tel.: 606 575 077

e-mail: kontakt@pracowniazdrowia.com.pl 

KONSULTACJA TRYCHOLOGICZNA - PIERWSZA WIZYTA

Podczas pierwszej konsultacji w gabinecie przeprowadzamy:

– szczegółowy wywiad trychologiczny, ze zwróceniem uwagi na współistniejące choroby. Bardzo często, aby uzyskać pełny obraz należy wykonać dodatkowe badania diagnostyczne, co ustalamy podczas wizyty.

-badanie trichoskopowe, za pomocą mikrokamery trychologicznej, które pozwala na zdiagnozowanie dolegliwości skóry głowy i określenie rodzaju skóry. Dodatkowo pozwala określić stopień przerzedzenia włosów, stan mieszków włosowych, obecność cech miniaturyzacji mieszków włosowych oraz stan łodygi włosa.

-badanie skóry metodą organoleptyczną

Po konsultacji klient otrzymuje spersonalizowane zalecenia domowe dotyczące pielęgnacji domowej, ewentualnej suplementacji oraz wstępny plan działania przewidywanej procedury zabiegowej w gabinecie.

Badanie trichoskopowe

W CZYM MOŻEMY CI POMÓC

Do łojotoku skóry głowy prowadzi nadczynności gruczołów łojowych.  W skutek czego dochodzi do nadmiernego przetłuszczania się skóry głowy. Procesowi nadmiernego wydzielania łoju może towarzyszyć stan zapalny, rumień, łuszczenie oraz świąd skóry głowy. U dzieci mamy wówczas do czynienia z ciemieniuchą.  Zalegająca na skórze nadmierna warstwa krystalizacji wpływa na odżywienie cebulki i łodygę włosa.  Łojotok może być przyczyną wypadania włosów i ich słabej kondycji.  Główne przyczyny łojotoku to:

-zaburzenia hormonalne

-stres

-nieodpowiednia dieta, niedobór substancji odżywczych

-nieodpowiednia pielęgnacja skóry głowy i włosów

W celu skutecznej eliminacji łojotoku zaleca się wprowadzenie odpowiedniej pielęgnacji domowej i gabinetowych zabiegów trychologicznych, które uregulują nadmierną pracę gruczołów łojowych.

Zabiegi trychologiczne przeciwłojotokowe wykonywane są w naszym gabinecie z zastosowaniem specjalistycznych kosmetyków trychologiczych, prądów d’Arsonvala, infuzji tlenowej, medycznej lampy LED oraz ozonoterapii. Rekomendujemy również konsultację z dietetykiem, endokrynologiem i/lub dermatologiem.

Zarezerwuj Konsultację Trychologiczną

Oferta

Łojotokowe zapalenie skóry jest chorobą przewlekłą o charakterze nawracającym. Do jego rozwoju mogą prowadzi: nadmierne przetłuszczanie się skóry głowy, nieprawidłowy skład łoju, zaburzone pH skóry, zbyt intensywne namnażanie się grzybów drożdżopodobnych na skórze głowy, obniżona odporność organizmu, nieprawidłowa dietą i pielęgnacja owłosionej skóry głowy.

Dochodzi do nadmiernego złuszczania naskórka z towarzyszącym mu rumieniem. Tłuste łuski powodują stan zapalny i są bardzo często powodem wypadania włosów. Zmiany można zaobserwować także na czole, brwiach, czy uszach. Łojotokowe zapalenie skóry cechuje się sezonowością i nasila jesienią i zimą.

W celu skutecznej eliminacji łojotokowego zapalenia skóry głowy zaleca się wprowadzenie odpowiedniej pielęgnacji domowej i gabinetowych zabiegów trychologicznych, które uregulują nadmierną pracę gruczołów łojowych i wyciszą stan zapalny.

Zabiegi trychologiczne wykonywane są w naszym gabinecie z zastosowaniem specjalistycznych kosmetyków trychologiczych, prądów d’Arsonvala, infuzji tlenowej oraz ozonoterapii. Rekomendujemy również konsultację z dietetykiem i dermatologiem i/lub endokrynologiem

Zarezerwuj Konsultację Trychologiczną

Oferta

Łupież to schorzenie, które polega na nadmiernym łuszczeniu się naskórka. Powoduje świąd oraz pojawienie się białych kawałków martwej skóry, które można zauważyć na włosach, czy ramionach.

Wyróżniamy łupież suchy, tłusty oraz kosmetyczny.

Łupież może rozwinąć się na suchej jak i na tłustej skórze głowy. Najczęściej mamy do czynienia z zaburzonym mikrobiomem skóry głowy oraz niewłaściwym pH skóry, co stwarza doskonałe środowisko do rozwoju bakterii i drożdżaków. Przyczyn upatruje się w niewłaściwej pielęgnacji skóry głowy, nieodpowiedniej diecie ubogiej w składniki odżywcze, jak i w zaburzeniach hormonalnych.

W celu skutecznej eliminacji łupieżu zaleca się wprowadzenie odpowiedniej pielęgnacji domowej i gabinetowych zabiegów trychologicznych, które przywrócą właściwy stan skóry głowy.

Zabiegi trychologiczne przeciwłupieżowe wykonywane są w naszym gabinecie z zastosowaniem specjalistycznych kosmetyków trychologiczych, prądów d’Arsonvala, infuzji tlenowej, medycznej lampy LED oraz ozonoterapii. Rekomendujemy również konsultację z dietetykiem, endokrynologiem i/lub dermatologiem.

Zarezerwuj Konsultację Trychologiczną

Oferta

Zapalenie mieszków włosowych polega na namnażaniu się bakterii w obrębie mieszka włosowego, co skutkuje pojawianiem się wyprysków ropnych, stanu zapalnego oraz świądu. Zapalenie mieszków włosowych może powodować nadmierne wypadanie włosów. Przyczyn upatruje się w niewłaściwej pielęgnacji skóry głowy, nieodpowiedniej diecie ubogiej w składniki odżywcze jak i w zaburzeniach hormonalnych.

Zarezerwuj Konsultację Trychologiczną

Oferta

Łuszczyca skóry głowy jest chorobą autoimmunologiczną, w której dochodzi do zaburzenia proliferacji (podziału) komórek naskórka. W rozwoju łuszczycy biorą udział czynniki zarówno genetyczne jak i środowiskowe. Zaburzenie procesu migracji oraz zbyt szybkie narastanie komórek powoduje powstawanie charakterystycznych łusek. Ogniska choroby mogą być małe, jak i rozlane po całej skórze głowy. 

W celu łagdzenia objawów łuszcycy zaleca się wprowadzenie odpowiedniej pielęgnacji domowej i gabinetowych zabiegów trychologicznych, które gwarantują efektywne wchłanianie i działanie stosowanych leków i preparatów.

Zabiegi trychologiczne  wykonywane są w naszym gabinecie z zastosowaniem specjalistycznych kosmetyków trychologiczych, prądów d’Arsonvala, prądów galwanicznych, infuzji tlenowej, medycznej lampy LED oraz ozonoterapii. Rekomendujemy również konsultację z dietetykiem oraz dermatologiem.

Zarezerwuj Konsultację Trychologiczną

Oferta

Wypadanie włosów jest problemem o złożonej etiologii. Przyczyn upatruje się zarówno w czynnikach zewnętrznych jak i wewnątrzpochodnych:

– zaburzenia hormonalne – choroby tarczycy, podwyższone androgeny, spadek poziomu estrogenów np. po porodzie oraz po menopauzie,

-choroby skóry – grzybica, łuszczyca, łupież, łojotokowe zapalenie skóry itp.

-stres – codzienny, długofalowy stres doprowadza do osłabienia stanu włosów, może również powodować znaczącą utratę włosów w przeciągu 3 miesięcy po wystąpieniu czynnika stresogennego.

-niewłaściwa dieta – doprowadza do znacznych niedoborów witamin, minerałów, aminokwasów.

-leki – powodują skutki uboczne pod postacią nadmiernego wypadania włosów, m.in. metotreksat, retinoidy, chemioterapia, statyny, leki przeciwzakrzepowe, immunosupresyjne, beta blokery, stan po odstawieniu antykoncepcji.

-przebyte choroby, infekcje  – wypadanie włosów pojawia się 2-4 miesiące od pojawienia się pierwszych objawów infekcji (przykładem jest wypadanie włosów po Covid-19). Każda choroba infekcyjna, przebiegająca  z wysoką gorączką, może spowodować nadmierne wypadanie włosów, które jest dodatkowo potęgowane przez leki oraz przeciążony organizm.

-niewłaściwa pielęgnacja – nieodpowiedni szampon do problemu skóry głowy, a także częste farbowanie, rozjaśnianie lub stosowanie silnych preparatów do stylizacji.

Łysienie (łac. Alopecia)  polega na zaniku wytwarzania włosa w mieszku włosowym. Jest to problem, który dotyka wiele osób niezależnie od wieku, płci i może mieć zróżnicowane przyczyny, objawy oraz przebieg.  Do łysienia mogą predysponować geny, a także może być efektem zaburzeń mikrokrążenia w skórze głowy, schorzeń skóry głowy, chorób z jakimi boryka się organizm, a także efektem ubocznym zażywanych leków.

Wyróżniamy m.in łysienia :

-androgenowe

-plackowate 

-bliznowaciejące

-trakcyjne

W celu skutecznej eliminacji wypadania włosów lub łysienia zaleca się wprowadzenie odpowiedniej pielęgnacji domowej i gabinetowych zabiegów trychologicznych.

Zabiegi trychologiczne wykonywane są w naszym gabinecie z zastosowaniem specjalistycznych kosmetyków trychologiczych, prądów d’Arsonvala, infuzji tlenowej, mezoterapii. Rekomendujemy również konsultację z dietetykiem oraz endokrynologiem i/lub dermatologiem.

Zarezerwuj Konsultację Trychologiczną

Oferta

Efektem braku odpowiedniego nawilżenia skóry jest jej wysuszenie, uczucie ściągnięcia, świądu, pieczenia oraz nadmiernego złuszczania. Sucha skóra staje się cieńsza i bardziej wrażliwa. Przyczyną suchości skóry jest częste stosowanie mocnych detergentów, które pozbawiają skórę hydrolipidowego płaszcza ochronnego, a także zaburzają jej pH.

Suchość skóry może być spowodowana także zanieszczyszczeniamia środowiska, zabiegami fryzjerskimi, nadużywaniem suszarki, lokówki czy prostownicy, stresem jak również dietą ubogą w niezbędne składniki odżywcze. Problem zwiększonej wrażliwości skóry nasila się z wiekiem. Wrażliwość skóry głowy może osłabiać włosy oraz powodować ich wypadanie. Włosy stają się matowe i tracą blask.

W celu odbudowy płaszcza hydrolipidowego zaleca się wprowadzenie odpowiedniej pielęgnacji domowej i gabinetowych zabiegów trychologicznych, które nawilżą skórę głowy i złagodzą objawy.

Zabiegi trychologiczne wykonywane są w naszym gabinecie z zastosowaniem specjalistycznych kosmetyków trychologiczych, prądów d’Arsonvala, infuzji tlenowej, medycznej lampy LED oraz ozonoterapii. Rekomendujemy również konsultację z dietetykiem.

Zarezerwuj Konsultację Trychologiczną

Oferta

Suche i zniszczone włosy są najczęściej efektem nieodpowiedniej pielęgnacji, niewłaściwe przeprowadzanych zabiegów fryzjerskich, a także błędami w odżywianiu oraz zaburzeniami hormonalnymi. Włosy stają się łamliwe i tracą blask.

W celu poprawy jakości włosów zaleca się wprowadzenie odpowiedniej pielęgnacji domowej i gabinetowych zabiegów trychologicznych, które zadziałają regenerujaco i nawilżająco.

Zabiegi trychologiczne  wykonywane są w naszym gabinecie z zastosowaniem specjalistycznych kosmetyków trychologiczych, prądów d’Arsonvala, infuzji tlenowej oraz ozonoterapii i nawilżacza do włosów. Rekomendujemy również konsultację z dietetykiem.

Zarezerwuj Konsultację Trychologiczną

Oferta

PRZED PIERWSZĄ WIZYTĄ

NIE MYJ GŁOWY 24 H PRZED WIZYTĄ

Konieczne, aby wyniki trichoskopii były miarodajne. Zastosowanie się do zalecenia umożliwia ocenę stopnia pracy gruczołów łojowych i ocenę stopnia keratynizacji naskórka oraz diagnozy rodzaju skóry. Nie stosuj żadnych środków do stylizacji typu pianki, lakiery, pasty, czy żele. Włosy nie powinny być też bezpośrednio po farbowaniu. Zaleca się odczekanie min. 2 tygodni.

WEŹ ZE SOBĄ NAJNOWSZE WYNIKI BADAŃ KRWI

Jeśli ich nie posiadasz nie martw się. Ustalimy na wizycie jakie badania należałoby wykonać.

PRZYGOTUJ LISTĘ PRZYJMOWANYCH LEKÓW I SUPLEMENTÓW DIETY

Zrób spis przyjmowanych leków i suplementów diety oraz stosowanych ziół.

JAK WYGLĄDA TWOJA PIELĘGNACJA DOMOWA

Zanotuj nazwy produktów których używasz do pielęgnacji włosów.

TRYCHOLOGICZNE ZABIEGI

Indywidualnie dostosowany do potrzeb klienta zabieg pozwala na zminimalizowanie stanów chorobowych i problemów związanych ze złym funkcjonowaniem  skóry głowy. Podczas zabiegów wykorzystywana jest specjalna aparatura mająca duży wpływ na leczenie i poprawę wchłanialności nakładanych produktów trychologicznych – dobierana zawsze do wymagań terapii.

Ilość oraz częstotliwość zabiegów ustalana jest indywidualnie do potrzeb klienta. Najczęściej wykonujemy 4 zabiegi w odstępach co 7-21 dni.